ا
.
.امروزه با افزایش رقابت در میان سازمان­‌ها و شرکت­‌ها و تخصصی شدن هرچه بیشتر دانش در حیطه­‌های مختلف علم و فناوری، نیاز هر چه بیشتر به انظباط درون سازمانی و بکارگیری فرآیندهای صحیح و مطمئن جهت هدایت سریع‌تر و بهتر طرح­‌ها و پروژه­‌ها امری ضروری به نظر می‌رسد. بنگاه­‌های اقتصادی امروز به دنبال خلق استراتژی­‌های جدیدی هستند تا بوسیله آن با انجام طرح­‌ها و پروژه­‌های مورد نظر اهداف، ماموریت­‌ها و در نهایت چشم‌انداز خود را محقق سازند. زمینه انجام موفق طرح­‌ها و پروژه­‌ها در گرو دانش، توانایی­‌ها و مهارت­‌های مدیریت پروژه خواهد بود. در سال­‌های اخیر با رشد طرح­‌ها و پروژه­‌های جدید فرصت بهبود توانایی و توسعه سازمان­‌ها در زمینه­‌های مدیریتی و مدیریت پروژه به مراتب کمتر از نرخ شروع سیل­آسای پروژه‌های جدید گردیده است. شاید در سال­‌های گذشته از وجود دانش و مهارت­‌های مدیریت پروژه در سازمان به عنوان مقوله­‌ای مناسب و کمکی تعبیر می­‌شد، اما در سال‌های اخیر با پیشرفت سریع صنایع و کوتاه شدن زمان ارائه محصولات و پروژه­‌ها به بازار، مدیریت پروژه به عنوان امری حیاتی و راهبردی تبدیل گردیده است.
امروزه توانایی مدیریت مناسب پروژه برای هر سازمان جزء مزایای استراتژیک آن تلقی می‌شود.
از این رو شرکت TenStep با شعار ارتقاء سطح کیفی کسب کار از طریق دانش مدیریت پروژه فعالیت­‌های گسترده خود را در سال ۲۰۰۰ شروع نمود و از آن زمان تاکنون صد­ها پروژه مختلف را در زمینه آموزش، مشاوره و پیاده­‌سازی نظام مدیریت پروژه بر اساس متدولوژی‌های ایجاد شده در سراسر دنیا ارائه نموده است. هم اکنون این شرکت با بیش از ۵۵ دفتر فعال در سراسر دنیا بزرگترین و معتبرترین شرکت مشاور در زمینه مدیریت پروژه می­‌باشد. اما دفتر تهران این شرکت در اکتبر ۲۰۰۷ و تحت سرپرستی شرکت TenStep فرانسه فعالیت‌های آزمایشی خود را آغاز نمود. پس از گذراندن دوره­‌های مقدماتی و فعالیت­‌های موفق انجام شده در اکتبر ۲۰۰۹ رسماً به عنوان شرکت TenStep ایران به سایر اعضای شبکه معرفی گردید. تمامی تلاش ما در گام­‌های نخستین بر جذب دانش موجود بین­‌المللی و دستاورد­های مرتبط با آن بوده است. در این راستا پرسنل این شرکت با توجه به منابع و تجارب فراوان مدیریت پروژه در سایر کشورها (اعضای شبکه بین المللی TenStep) مصمم به ایجاد مسیر ویژه­‌ای جهت انتقال دانش به منظور بومی‌سازی علمی و عملی مورد نیاز کشورمان شده­‌اند.
در شرکت TenStep ایران، تمامی تلاش بر جذب دانش و تجربه موجود بین­‌المللی، بومی‌سازی و بهینه نمودن آن در جهت تولید و دستیابی به دانش کاملاً ایرانی می­‌باشد، به‌طوری‌که زمینه تعالی و توانمندی روز افزون سازمان­‌ها و شرکت­‌های کشورمان در عرصه­‌ها و علوم مختلف در دانش مدیریت پروژه فرآهم آید. ما معتقدیم که تنها زمینه موفقیت کشورمان، موفقیت در عرصه­‌های مختلف علم و فناوری می­‌باشد و در این راه دست یاری به کلیه صاحب­‌نظران، متخصصین، مدیران، اساتید و دانشجویان دراز می‌نماید.
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.
محمد نهاوندی،
آذر ماه ۸۸